1000 Parçalı Puzzle Almak İçin İyice Düşündünüz Mü?

Evet, bu yazı neden diye içinizden soruyorsunuz. Google Türkiye istatistiklerinde en çok arama hacmine sahip; oyun kategorisindeki kelime gruplarından biri de 1000 Parçalı Puzzle!

1000 Parçalı Puzzle Almak İçin İyice Düşündünüz Mü?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

1000 Parçalı Puzzle Almak İçin İyice Düşündünüz Mü?

Evde olduğumuz bugünlerde kendimizi işe yarar hissetmek istiyoruz. Aklımızda birçok fikir var. Hepsini yapmak için bir daha ne zaman imkan buluruz bilmiyoruz  ama bunca süre aklımızda kalmışlar. Şuana kadar eylem göstermemişiz ve de şimdi hepsini yapmak istiyoruz. Cidden iddialı! Bunun içinde 1000 Parçalı Puzzle almak ve yapmak fikri de var. Sanıyorum her süreçte maddi olan boyut için yeterlilik varsa (yani cebinizde paranız varsa) eylemlerin ilk aşaması yani almak en kolay ilerleyen süreç. Mesela bu bloğu almak benim için de çok kolaydı. Fakat içerikleri üretmek, düşünmek ve düzenli gitmesi oldukça yorucu. Tabiki, hep hayalimdi ve bugün bu bloğa sahip olmanın dayanılmaz mutluluğu olsa da, yazı yazamadığımda ya da istediğim gibi kaliteli olmadığında  bu durum beni gerçekten üzüyor. Oyuncak Hikayesi filmini umuyorum ki hepimiz izlemişizdir. Orada alınmış ve kenara atılmış oyuncakların yeni oyuncaklara yönelik kini hep aklıma gelir. Birçok şey için gereksiz heyecanlanıyorum. Birkaç gündür de yeni boyutlara takıldım. Bloğumu sesli kaydetme fikri içime ateş gibi düştü. Mikrofon satın alma derdine düştüm. Fakat dediğim gibi satın almak en kolay adım. Mesele bundan sonra asıl işte! Başladığınız işi tamamlayabilecek misiniz? Satın almak, sadece bir illüzyon. Sanki alınca onu yapmış hissi; altını çiziyorum -mış hissi veriyor.  Hemen kendime bir SWOT analizi yaptım. Eğer nasıl olduğunu bilmiyorsanız kısaca yazalım. Bir durumu kağıdınızın ortasına yazıyorsunuz. Onu daire içine alıp, kağıdı dört eş parçaya ayırıyorsunuz. Bu duruma ilişkin güçlü, zayıf, tehdit ve fırsat içeren yönleri orta koyuyorsunuz. Yazılan kısımda güçlü ve fırsat içeren daha yoğunsa sizin için olumlu bir durumdur. Eğer değilse sad İmkanlar oluşana kadar bu fikrinizden vazgeçmelisiniz. Benim de podcast heyecanımdan vazgeçtiğim gibi. Okuma listesi yapıp aldığım yeni romanlarım, bir o kadar akademik kitaplarım dururken ve de bloğumun temellerini yeni atıyorken bu macera çok anlamsızdı!

Yani geçtiğimiz 30 günlük Google aramalarında " oyunlar " arama kategorisinde 1000 Parça Puzzle arama teriminin %400 arttığını gördüm. O yüzden bu içeriği hazırladım. Hemen SWOT analizimi baz alarak, birkaç soruyu kendimize yöneltelim istiyorum.

  • Daha önce ben puzzle yapıyor muydum ?
  • Satın alsam yapacak mıyım ?
  • En son ne zaman puzzle aldım ?
  • Puzzle yapmayı seviyor muyum ?
  • 1000 parçalı puzzle cidden zor mu ?
  • Hobilerim arasında puzzle ne zamandan beri var ?

Tüketim kültürü içinde yaşadığımızı unutmamalıyız ve bugünlerde evde ne kadar sıkıldığımızı biliyoruz. Sadece size gerçekten 1000 Parçalı Puzzle alıp almak istemediğinizi hatırlatmak istedim.

Sevgilerimle,

heart

Tepkileriniz Nedir?

like
5
dislike
0
love
2
funny
2
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar