Acaba Ben Podcast Yapabilir Miyim ?

Merhabalar ! Belki de ben podcast yapmaya başlamışımdır.

Acaba Ben Podcast Yapabilir Miyim ?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

SOSYOLOQLANDINIZ !

Merhabalar! Her şey sosyolojiktir. Biz bunu bilir buna inanırız. Sosyolojik bir perspektifle günlük yaşamımızı yeniden yorumlayalım. Bazı şeyler daha çarpıcı olacak!

NEDEN SOSYOLOJİ ? SOSYOLOG KİMDİR ?

Merhabalar! Ben Seçil. Sosyoloqlandınız'a hoş geldiniz. Burası bizim zihinsel evrenimiz. Tamamen sosyoloji içeriyor. İlk bölümde sosyolojiyi sizlere tanıtmak istedim. Son günlerde değersizleştiğini ve sosyal bilimlerin birçok alanı gibi ötelendiğini düşünüyorum. Bugün yeniden ayağa kalkma zamanı. Siz değerli dinleyicilerimiz ile sosyolojik bir bakış geliştirmek ve de bunu yaygınlaştırmak için çok heyecanlıyım. İlk yayını yalnız yaptım fakat diğer yayınlarda sürpriz bir partnerim var :) 

Sizlere ilk olarak Birgün'de yer alan haber linkini eklemek istiyorum. 

https://www.birgun.net/haber/akp-nin-politikalari-sosyoloji-ve-felsefeye-kusturdu-sosyal-bilimler-tercih-edilmiyor-357590

"Sosyoloji bölümüne ise örgün eğitim ve ikinci öğretim (İÖ) bu yıl YÖK tarafından 6 bin 118 kişilik kontenjan verildi. Bu kontenjanın 3 bin 246’sı ilk yerleştirmede doldu. Sosyoloji bölümüne yerleşen kişi sayısı 46 üniversitede 10’un altında kaldı. 3 üniversitede ise sosyolojinin örgün veya İÖ programı hiç kimse tarafından tercih edilmedi. O üniversiteler şöyle: Kırklareli Üniversitesi (İÖ), Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İÖ) ve Yozgat Bozok Üniversitesi. Ayrıca tıpkı felsefede olduğu gibi birçok üniversitede sosyoloji bir veya iki kişi tarafından tercih edildi."

Bu bölümde;

Neden sosyolojiye ihtiyaç duyuyoruz ?

Sosyoloji Nedir ?

Sosyolog Kimdir ?

Sorularını cevapladım. #Sosyoloqlandınız ! 

İlk Bölüm İçin Tıklayın

Bir sonraki yayında görüşmek üzere :)


Daha Fazlasını Görmek İçin Tıklayınız

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar