Anne Olmak Bir Hint Dramı : Mimi

Anne olmak size biyolojik olarak, genetik faktörlerinizi katmak mı? Yoksa bakım hizmeti sağladığınız çocukla bağ kurmak da anne olmanız için yeterli mi?

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Anne Olmak Bir Hint Dramı : Mimi

Küçük bir kasabanın en güzel kızı Mimi, birgün Bollywood'ta ünlü bir dansçı olma hayali vardır. Bunun için epey para lazımdır ve Mimi o günün gelmesini iple çekmektedir. Şehre gelen Amerikalılara kulak misafiri olan bir taksici ile taşıyıcı anneliğe uzanan bir serüven. 

Para için taşıyıcı anne olur muydunuz?

Hayalleriniz için peki?

Fakir bir Hintli genç kız olan Mimi, kısa tereddütler sonucunda bu durumu kabul eder ve binlerce rupi karşılığında taşıyıcı anne olur. İlk zamanlar, çok güzel gitse de zamanla sorunlar ortaya çıkar. Yapılan doktor kontrollerinde çocukta zeka geriliği ve down sendromu tanısı konulur. Amerikalı çift bunu öğrendiği gibi çocuktan vazgeçer. Mimi'nin de aldırmasını isterler. Şehri terk edip ülkelerine dönerler. Mimi hamile olarak, aile evine dönmesiyle aile dramı başlar. Önüne geçilemez bir acı ve çocuğu doğurmak - doğuramamak arasında gelgitler yaşar. Hikaye burada düğümlenir. Mimi doğurur.

4 yıl sonra...

Amerikalı çift, internette viral olmuş hintli bir anne ve bembeyaz bir çocuk görmeleriyle dünyaları sarsılır. Soluğu hemen Mimi'nin yanında alırlar. Çocuk doğmuş ve artık dört yaşındadır.

Neden Mimi İzlenmeli?

Eğer Hint filmlerini seviyorsanız

Güncel filmlere hakim olmak istiyorsanız

Annelik hakkında bir tema

Eğlenceli Hint dansı var

Konu belli düşüncelere götütmekte ve duygusal sahneler içermekte ara ara ağlama ihtiyacı duyuyorsanız

Hint dilinin aksanını seviyorsanız

Eğer yapacak daha iyi bir işiniz yoksa izleyebilirsiniz.

Yorgun bir pazartesi sonrası izlemek beni baya mutlu etti. 

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar