Aşkın Formülü Yok – Simple Simon

Aşkın Formülü Yok – Simple Simon ı izlediniz mi ?

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Aşkın Formülü Yok – Simple Simon
Filmin Konusu
İsveç'in Oscar adayı olan Aşkın Formülü Yok, genç yetenek Andreas Öhman'ın yönetmenliğini yaptığı üçüncü filmi. Filmin kahramanı, abisi Sam kız arkadaşı tarafından terk edilince dünyası altüst olan, Asperger sendromundan muzdarip Simon adında 18 yaşındaki bir genç. Hastalığı nedeniyle aşk ve duygu hakkında bir şey bilmeyen Simon, parlak zekâsını kullanarak tamamen bilimsel yöntemlerle abisi Sam'e yeni bir sevgili bulmayı kendine görev ediniyor.
Asperge Sendrumlu Bir Genç Olmak
Dokunmadan, belli bir rutinle her gün yaşamak. Sosyal olarak gelişiminizde hislerinizi net tanımlamak, bir şey neyse temel anlamında tüketmek. Hislerinizde de kendinizi daha net ifade etmek. Günlük yaşamda kaybolduğumuz bunalımlar yok. Ama çok acı bir dünya var. Bu dünyada herkesin rolünü iyi oynarken, her gün yeniden personalar değiştirirken siz sadece sizsiniz.  Hem Asperger sendromu hem de otizm yaygın gelişimsel bozukluklar grubuna dahildir. Asperger sendromunun nedeni tam olarak bilinmemektedir ve bunu engellemenin yolu da bilinmemektedir. Genetik olduğu düşünülür ve bunun üzerine araştırmalar yapılmaktadır. Asperger sendromunun en önemli belirtisi sosyal durumlar karşısında yaşanan problemlerdir. İki Asperger sendromlu çocuk birbirine benzemez, çünkü belirtiler çok çeşitlidir.
Simon ve Uzay Macerası
Film Simon’un abisi Sam’i kız arkadaşının Simon yüzünden terk etmesi ile başlıyor. İlk başlarda Simon bunu kabul edemese de ya da olayı abisini ne kadar üzdüğünü idrak edemese de sonraları fark eder. Hemen bir plan yapar. Abisi Sam ondan 937 kat daha iyidir. İyi bir sevgiliyi hak etmektedir. Abisi ile konuşlarında belirlediği 13 soru üzerine yoğunlaşır. Abisi için en iyi adayı bulamaya çalışır. Onun bu yolculuğunda yollarının her sabah 8:55 ‘te kesiştiği ideal aday eşlik eder. Filmde gönüllü olarak rehabilite olması için çalıştığı ekiple mükemmel bir plan yapar. Ve olaylar gelişir… Bu uzay macerasının sonu Simon için aşkın ne kadar karmaşık bir his olduğu ve herkes için doğru bir aday oldğunu öğrenmesi ile sonuçlanır.


Daha Fazlasını Görmek İçin Tıklayınız

Tepkileriniz Nedir?

like
3
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
1
wow
2
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar