Burger King : ''Order From Mc Donald's''

Gün geçmiyor ki Burger King ve Mc Donald's bizi şaşırtacak bir paylaşım ile karşımıza çıkmasın.

Burger King : ''Order From Mc Donald's''
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

ORDER FROM MC DONALD'S

Gün geçmiyor ki Burger King ve Mc Donald's bizi şaşırtacak bir paylaşım ile karşımıza çıkmasın.

Bu sefer Burger King belki de McDonald'sı bile şaşırtacak bir paylaşım yaptı. Burger King müşterilerinden Burger King olsun ya da olmasın içinde bulunduğumuz bu pandemi süresinde yerel fast food satış noktalarını desteklemelerini istedi. Mesajında başta ezeli rakibi Mc Donald's ve diğer ünlü güçlü isimlere de tek tek yer vererek buralardan sipariş verin çağrısında bulundu . Gelin bu ilginç mesaja beraber bakalım;

Diyor ki;

Bunu sizden isteyeceğimizi hiç düşünmezdik. Aynı zamanda KFC, Quick, O'Tacos, Dominos,...veya diğer sayısız bağımsız yemek şirketlerinden( kısacası kardeşimiz olan yemek zincirlerinin hepsinden, hızlı yada az hızlı) sipariş vermeniz için sizi cesaretlendireceğimizi hiç düşünmezdik. 

Bunu sizden isteyeceğimizi hiç düşünmezdik ama binlerce personel çalıştıran restoranların şuanda sizin desteğinize gerçekten ihtiyacı var.

Bu yüzden, yardım etmek istiyorsanız, eve gelen lezletli yemeklerden kendinizi sakınmayı bırakın. Bir Whopper almak her zaman en iyisidir ancak bir Big Mac sipariş etmek çok da kötü bir şey değil.

Burger King İngiltere gıda sektöründe dayanışma mesajı verirken, Kuzey Amerika operasyonu için bu geçerli olmadı. Akside agresif bir tutum izlemeye devam ediyor.  Burger zincirinin, Kuzey Amerika operasyonu Cadılar Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği kampanyada McDonald’s, Wendy’s, Sonic ve Jack in the Box gibi rakiplerine gönderme yaparak “Dünyanın en korkunç yerleri” olarak tarif ettiği rakip restoranlara yakın konumda uygulamasını kullananlara  bedava Whopper kuponu hediye etti. 

Bir de geçen sene Aralık ayında yayınlanan ödüllü Burger King reklamına bakın derim. Burger King müşterilerine Mc Donald's restoranlarının yakınına gitmelerini ve yenilenmiş BurgerKing uygulamasından  1  Sent karşılığında whopper sipariş edebileceklerini söyledi. Bu kampanya ile uygulama 1 milyondan fazla indirilip uygulama app store da birinci sırada yerini aldı. Böylece mobil uygulama üzerinden satışlar 3 kat artmış oldu. Aşağıdan reklamı izleyebilirsiniz.

Sevgiler,

https://www.youtube.com/watch?v=CDhC6LsAJgM&feature=emb_logo


Daha Fazlasını Görmek İçin Tıklayınız

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar