Doritos - Logosunu ve İsmini Kaldırıyor

Doritos ; '' Yoğun baharatı ve üçgen şekliyle çok sevdiğin o cips var ya, onu nerede olsa tanırsın. Adı ekranda olmasa da o kendini anlatır! '' diyor ve 3 ay süreyle marka ve logosunu ülkemizdeki tüm iletişim faaliyetlerinden kaldırma kararı aldı. İddialı reklam filmiyle karşımızda. 'Cesaretse Dibine Kadar!'

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Pepsi Co'nun Cips markası olan Doritos , Ağustos 2019 da yurt dışında hayata geçirdiği  'Another Level - Anti Add' isimli cesur kampanyasını Türkiye'ye taşıyor. Özellikle gençlerin markayı cipsinin ikonik üçgen şekliyle ve paketlerinin renkleriyle tanıdıklarından yola çıkan Doritos 3 ay süreyle tüm iletişim faaliyetlerinden ismini ve logosunu kaldırma kararı alıyor.

Peki bunu neden yapıyor ? Doritos'un , aslında tüm cips markalarının , hedef kitlesi büyük oranda gençleri kapsıyor . Yani özellikle ilk olarak X ve sonra da Y kuşaklarını etkileyebilmesi çok önemli. Biliyorsunuz ki günümüzde bir marka X ve Y kuşaklarına reklamını izlettirmek istiyorsa  reklam süresini aşağı yukarı 10 saniyeden fazla tutmaması gerekiyor. Ve tabii ki  reklamın her zamanki gibi dikkat çekici ve yaratıcı olması gerekiyor. Bunun için de Doritos gençleri memnun etmek için  2019 da böyle bir reklam kampanyası oluşturmuş. Logo ve ismini kaldırmış ancak şekil ve renkleriyle sosyal medya hesaplarında ve açık alanlarda reklamlarını sürdürmüş. Etkili de olmuş ki bu senede ülkemizde uyguladıklarını görüyoruz.

Markanın tüketici tarafından yüksek bilinirliğinden yola çıkılarak atılan bu cesaretli adım hakkında açıklama yapan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber  “Doritos ile yıllardır iletişimimizde gençleri cesarete davet edi­yoruz, şimdi de biz “Cesaretse Dibine Kadar” diyerek bu kampanya ile oldukça cesur bir adım atıyor ve üç ay boyunca iletişimimizde logomuzu kaldırarak mar­kasız iletişim yapıyoruz. Yaptığımız reklam testinde de gördük ki logo ve marka bulunmayan reklamımızı izle­yenlerin 95%’i reklamın Doritos’a ait olduğunu söyledi. Dolayısıyla reklamlarımızda logomuz görünmese bile hedef kitlemizin Doritos’u tanıyacağına eminiz” dedi.

Sevgiler,

Dibine kadar!! :)

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
1
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar