Gece ile Güneş

Gece, Güneş, Aşk, Öykü, Aşkın Psikolojisi

Gece ile Güneş
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Gece ile Güneş

Güneşin Doğması ve Batması Neye Bağlıdır - Mühendis Beyinler

Bir gün nedir?

Sadece yaşadığımız bir zaman dilimi midir? Yoksa başka kavramları da barındırır mı…

Bir günde imkânsız aşkı görebilirsiniz eğer sadece bakmazsanız…

Güneş ile gece konuşabilseydi bize neler anlatırdı?

Güneş ve gece dile gelirse;

Geceydi o…

Hem korkuların üstünü örtüp insana deli cesareti veren, hem de korkunun kendisi olan. Karanlık korkutucudur ama aynı zamanda perdeleyicidir. Konuşulması zor şeyleri hep geceleri konuşuruz. Sevişmenin vakti de gecedir, gece ayıpları da örter çünkü. Hiç olmadığı kadar cüretkâr olabilir insanlar geceleri. Geceler bizi rahatlatır, kendimiz oldurur, o yüzden güzeldir ve huzurludur gece.

Geceydi o…

Hiç olmadığım kadar cesurlaştırıyordu beni. Ben cesurluğu severdim o yüzden beni daha da cesurlaştıran geceye beslediğim duygu sevginin de ötesiydi belki aşk, belki tutku ama daha önce yaşamadığıma emin olduğum bir duygu. Sadece bu duyguyu yaşamak istedim. Onun karanlığında onla bir bütün olmak istedim.

Geceydi o…

Gecenin kötü yanları da vardı.  Esrarengizliğini her zaman korumak ister gece. Kimse onu çözsün istemez. Kolay kolay kimseye de çözülmez. Bu değil midir zaten onu bu kadar çekici kılan. Gece gel beni keşfet demez asla, ona parmak uçlarında yaklaşmalısın yoksa bir bakarsın kovmuş seni karanlığından. Onun koruduğu gizemi aynı zamanda hazinesidir, çok çözümlemeden sevmeli, gizemini bozmamalı.

Geceydi o ve ben güneştim…

Ben geceyi sevdim. Ben karanlığına kapıldım. Gizemiyle büyülendim. Saygı duydum gizemine zaten etkilendiğim şeye nasıl saygı duymam. Ama gece hırçındı. Kolay kovar karanlığını aydınlattığını hissederse, düzeninin bozulmasına tahammülü yoktur. Sen ne kadar “düzenini bozmaya gelmedim, sana uyum sağlamaya, senin düzeninde seni yaşamaya geldim” desende. Gece kolay kolay kabul etmez eşsiz karanlığına birini. O yüzden herkes geceyi sevemez. Geceleri sevmek zordur, ya korkudan öldürür seni karanlığında, ya da en huzurlu derinliği yaşatır sana zifiri karanlıkta.

Güneşti o…

O güneşti, ben ise gece, o aydınlatırdı girdiği her yeri ben ise karatırdım. Ya ışığını söndürüp benim karanlığıma eşlik edecekti ya da gün ışığında parlamaya devam edecekti. Sen güneş etrafını aydınlatmaktan bu kadar mutlu olduğunu söylüyorken nasıl bunu senin elinden almamı istersin benden…

Güneşti o…

Ben geceyim, karanlığım ve dipsizim. Nereye kadar inerim onu bile bilmiyorum. Al beni de batır diyorsun ama ben gece olsam da acımasız olamam hele ki böyle parıldayan bir güneşe, o ışık saçan gözlere. O kadar zıtız ki sen yaşam belirtisiysen ben ölüm belirtisiyimdir. Sen nasıl ikna olursun çözemedim henüz inatçı güneş ama sen yaşamalısın ve ben yaşamıyorum o yüzden bana eşlik etmene müsaade edemem. Belki en çok acıyı ben çekerim neticede ama sen güneşsin ve seni karanlığa hapsedemem.

Güneşti o…

 Bir kere girdi sınırlarıma,  artık onsuz nasıl olur bilmiyorum. Hayal etmesi bile acı veriyor. Bu kadar kısa zamanda nasıl beni bu kadar işgal edebildi, nasıl bu kadar aydınlığına alıştırdı. Bir çözüm bulmalı, seni yaşamaktan alıkoymayacak ama beni de sensiz bırakmayacak bir çözüm. İkimizi de hayatta tutacak çözümü bulmak çok zor ama bana imkânsızın olmadığı sen gösterdin bana. Bana aşık olarak. Çözümümüzü de ben bulacağım.

Günü oluşturan imkânsız…

İmkânsız aşkın tanımıdır aslında gece ile güneş. Güneş zifiri karanlığa aşık oldu, ama gece onu karanlığa tamamen almayı asla kabul etmedi ama güneşsiz de yapamadı. Belli saatlerde içine aldı sadece, böylece içinde yaşadığımız günleri oluşturdular. Onların ki de git gelli bir ilişki ama gecesiz yapamayan güneş bu kadarına da razıydı, en azından bir düzeni vardı. Belli zaman aralıklarıyla gecenin koynunda onu aydınlatan ay oluyordu, onla oluyordu. Güneşe bu kadarı da yetiyordu, mutluydu en azından tamamen onsuzluğa hapsetmemişti gece onu, kıyamamıştı günışığına. Gün demek aşk demektir aslında. Aşkın en güzel tanımıdır görebilene.

                                                                               Klinik Psikolog Şeyda Orhan

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar