I Love You, Stupid ya da Ti Queiro Embecil

Her derde deva olan internet ile beraber Marcos'un yolculuğunu hazır mısınız?

I Love You, Stupid ya da Ti Queiro Embecil
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

I Love You, Stupid ya da Ti Queiro Embecil

Filmde sevgilisi tarafından terk edilen ana karakterimizin Youtube üzerinden akıl danışmanlığını yürüten bir Youtuber ile kişisel dönüşümüne şahit oluyoruz. Sekiz yıl süren bir ilişkinin evlenme teklifi edildiği gün bitmesi sizce normal midir? Filmle ilgili analiz yaparken belli bir bakış açısını ortaya koymak durumdayız. Bedenin güzellik algısı olarak sunumu incelemek hemen hemen ilk sırada diğer açıdan ise dijital çöpçatan uygulamaları ve yeni dijital trendler. Uzun bir ilişkide mutlu ya da mutsuz olduğunuzu anlamak için sinyaller olmalı mı?

Size Çöpçatan Uygulamalarını Öneren Arkadaşlarınız

İlişkiniz yeni bitti ve oldukça üzgünsünüz. Bir arkadaşınız size bir dizi uygulamalar öneriyor. Siz de buna hazır değilsiniz ve oldukça bitiksiniz. Sizce buradaki amaç nedir? Bitik olma haliniz, biten her ilişkinin ardından gelen doğal hüzündür. Bu da normaldir. İlişkiye olan inancınız ve içindeki hayalleriniz sizi mutlu ve değerli hissetiriyorken, artık yok! Ama unutmayın ki siz bu ilişkiden önce de sizdiniz. Peki, arkadaşlarınız bu uygulamaları size neden önerir? Yeni kişilerle tanışmak, ufkunuzu açmak ilk hedef olabilir. Uzun zaman boyunca tek kişi ile fikir alışverişinizde bulunmuş olabilirsiniz ve sizi belli açıdan farklı bilişsel noktalara getirmiş olabilir. Bu süre ince ince günlerce ve aylarca sürmüş olabilir. Şimdi yenilenme zamanı! Yeni buluşmalar heyecanınızı arttırabilir. Gerçek şu ki buradaki yaş faktörü oldukça önemlidir. Bu tarz buluşmalar hayat yoğunluğuna göre oldukça yorucu da olabilir. Arkadaşınız size yine de öneriyorsa, kendi muhtemelen yeni kişilerle tanışmış ve mutlu olmuştur.

Önünüze Çıkan YouTube Motivasyon Videoları

Youtube artık sosyal içerik olarak çok ciddi bir platformdur. Akademisyenlerden, psikologlara ya da kişisel yaşam koçlarına kadar birçok kişi kişisel ya da akademik olarak içerik üretmektedir. Kalbiniz kırık ve Google üzerinden arama yapmak, birkaç yazı okumak istiyorsunuz. Fakat birçoğunu videosu bile hali hazırda çekilmiş. Sizinle aynı hisleri yaşamış ya da bu konuda uzman birilerine kulak vermek istemez misiniz?

Düşünün ki ailenize ve arkadaşlarınıza hakkınızda soramayacağınız kadar çok soru var. Bazen kendinizle ilgili bunalımlarınız var ve kimden yardım alacağınız konusu da biraz karışık! O zaman kısaca internete göz atmanız mümkün. Ve de sizi bekleyen binlerce guru varsa :)

21. Yüzyılın Erkeği / Kadını Olmak

Bakımlı Olmak

Eski Sevgiliyi Unutmak

Ortamlarda Nasıl Çekici Olacağınızı Öğrenmek

Flört Rehberi

Bir sürü bir sürü şeyi ona sorabilirsiniz. Fakat buradaki en önemli nokta film üzerinde de görebileceğimiz gibi kendi özgünlüğünüzü unutmamak, kendinizi kaybetmemektir. Marcos'a ben de hak veriyorum. Uzun yıllarca birlikte olduğu kişi tarafından terk edilmesi ve işini kaybetmesi hiç kolay değil. Değişim için güzel bir başlangıç. Bazen biz olmaktan bıkarız. Ama öyle anlar var ki kendiniz olmayı özlemek daha acı. İşte değişim ve dönüşümde kendinize bir rehber seçerken dikkatli olmalısınız.

Bedenin güzellik ya da çekicilik unsuru olarak bir meta olarak kullanılması, kişinin kendine özsaygısı için vücuduna nasıl davrandığı alt metin olarak filmde yer almaktadır. Zayıf olmalı, kas yapmalı, iyi giyinmelisiniz. Size verilen birçok öneri bu. Trendi yakalamalı, herkesi etkilemelisiniz. Marcos da bunu yaptı ve çevresi tarafından daha kabul gördü. Tüketim ilişkisi ile bedenin sunumu arasında kesinlikle orantılı bir ilişki var. Tüketim odaklarını kullandığınızda, bedeninizi istenilen seviyeye getirdiğinizde kabul alırsınız. Eğer sizler de bunu istiyorsanız, denemek bedava! Ama bunun dışında kalmak, içinde olmaktan daha zor. Kendinizi olduğunuz gibi ifade etmek ve tüketim odağınızı istediğiniz şekilde evirmek bir özgünlük yaratmanızla ilgilidir. Kilonuzla kabul görmek, özsaygınız buna bağlıysa bundan beslenen diğer sektörleri (diyet, spor, ilaç, bakım) unutmamak lazım. Kimsiniz ve nasıl biri olmak istiyorsunuz? Bugün kabul görmek ve seksi mi olmak istiyorsunuz. O zaman toplum, Youtuberları onaylıyor. Fark yaratmak mı istiyorusunuz ? Size kolaylıklar diliyorum :)

Uzun İlişkilerde Mutsuzluk Rüzgarı

Uzuuun çok uzun bir ilişkiniz var. Her şey çok sıradan ama çok mutlusunuz en doğal haliyle bu ilişki gidiyorsa çok şanslısınız. Oysa bu uzun ilişkide kaybolduysanız ve mutsuz iseniz bunu nasıl anlarsınız?

Yalan söylemeye başladınız mı?

Rol yapıyor musunuz?

Onu tanımak için ne kadar zaman harcıyorsunuz?

Bazı konularda ona danışmak yerine kendiniz mi karar veriyorsunuz?

Bazı şeyleri o var diye sınırlandırıyor musunuz?

Ne kadar süredir bu ilişki aynı konumda seyrediyor?

Bu liste kesinlikle çok uzar. Bir kişiyi hayatınıza eklediğinizde onunla mutlu olmayı isterseniz. Hayat ideallerinizi ve planlarınızı sınırlandırmak yerine iki kişi olmanın getirdiği destek ve enerji ile genişletmeniz gerekir. Eğer durum böyle değilse biraz düşünmelisiniz. Yoksa evlenme teklifi beklerken ayrılabilir ya da evlenme teklifi ederken masada kalabilirsiniz :(

Hayatın ne getireceğini bilemeyiz. Fakat eğlenmek için I Love You Stupid filmini rahatlıkla seçebilirsiniz :) 

Sevgilerimle heart


Daha Fazlasını Görmek İçin Tıklayınız

Tepkileriniz Nedir?

like
5
dislike
0
love
3
funny
3
angry
0
sad
0
wow
1
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar