Kadın Cinayetleri Bize Ne Anlatıyor?

Şiddet hep en yakınlarımızdan geliyor. Bilinç yükseltmek ve öz savunmanın önemini artık tartışmayalım.

Kadın Cinayetleri Bize Ne Anlatıyor?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

''Feminist politikanın amacı, her kim isek özgürce o olabilmemiz, adalete sevgi beslediğimiz yaşamlar sürebilmemiz, barış içinde yaşayabilmemiz için tahakkümü sona erdirmektir. Feminizm herkes içindir."
Bell Hooks

 

Kadın Cinayetleri Bize Ne Anlatıyor?

Gündemimizi son günlerde derinden sarsan cinayet haberleri ile konuya derinlik katmak için “kadın cinayetleri” diyoruz. Yapılan araştırmalar bize olayın erkek şiddeti olduğunu ve şiddetin tek yönlü devam ettiğini ortaya koyuyor. Cinayet, birçok filmde kitapta fantastik ya da ilgi çekici olarak gündelik yaşam içinden sunuluyor. Özü gereği ilk cinayeti de düşünürsek Habil ve Kabil arasındaki itişme sonucu bir kardeşin hayatını kaybetmesi olarak, en yakınımızdakilerle itişmenin getirdiği bir sonuçtur. Zaten yine yapılan çalışmalar, şiddet en yakınlarınız aracılığıyla size ulaşıyor. Burada önemli olan kısım hala hayatta olanlar için bir politika üretmektir. 

HEMEN ŞİMDİ FEMİNİST BİR POLİTİKA!

Feminizmin gücüne inanan kadınlar, evet biliyorum öteki olmaktan sıkıldınız. Oysa şimdi birlik olma zamanı…

Feminist bir yaşam sürmek size ne katar?

1. Kadınlık bilincini edinmelisiniz bu bilinçle eşit bir toplum tahayyül etmelisiniz

2. Kadın olduğunuz için sizi sınırlandıran otoriteleri fark etmeli, bu otorite kaynaklarının gücünün nerden aldığını ve sizin bu otorite ile olan ilişkinizi çözümlemelisiniz

3. Diğer kadınlar sizden farklı olabilir fakat en tehlikeli kadınlar; zihinlerini erilleştirmiş kadınlardır. Bu mücadele de onlarla da diyalog kurmak, kendi yolunuzu çizerken başka kadınların da erkek olduğunu göreceksiniz. İlk maddedeki kadınlık bilinci ile ortak bilinç yükseltme bizim için deneyim aktarımı bizi güçlü kılacak. Zor olan önyargıları silmek

4. Androjen toplum inşa edilir mi? Çok mu ütopik? Bu zamana kadar ÖZ SAVUNMA mutlaka öğrenilmeli

5. İyi ki varsınız! Hayat bizimle güzel!

Eğitimde, ekonomide sosyal yaşamın her alnında kadın olmayı öteki yapmak isteyen yozlaşmış zihniyete karşı biz birlikteyiz. Acılar şuanda dinmeyecek. Eğitebilmek bir nesli kolay değil, dalga dalga yayılacak bu fikir. Yayılırken de biz de kendimizi bir sonraki dalgaya bırakıyoruz.

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
2
wow
1
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar