LEGO polis temalı setlerinin reklamlarını durdurdu

ABD'de George Floyd isimli kişinin polis tarafından öldürülmesi üzerine tetiklenen ırkçılık ve polis şiddetine karşıtı harekete destek veren markalar arasında LEGO da yerini aldı.

LEGO polis temalı setlerinin reklamlarını durdurdu
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Bildiğiniz üzere ABD'de George Floyd isimli siyahi birinin beyaz bir polis tarafından acımasızca, herkesin önünde öldürülmesi tüm dünyada büyük tepkilere yol açtı. Yıl olmuş 2020 ve dünyada hala ten rengi yüzünden ölen , dışlanan, haklarına tecavüz edilen insanların olması dil, din, ırk, cinsiyet fark etmeksizin vicdanı olan herkesi derinden üzdü. Bunun üzerine bir çok marka da tepkisini ortaya koydu. Bu markalardan biri de LEGO. 

LEGO tepkisini polis ile alakalı setlerinin reklam faaliyetlerini durdurduğunu açıklayarak gösterdi. Lego adına Rakuten Linkshare tarafından paylaşılan mailde, markanın satış ortaklarından polis, itfaiye ve suçlu temalarını barındıran 30 u aşkın temanın reklam faaliyetlerinin durdurulması isteğinin yer aldığı öğrenildi. 

Ayrıca LEGO ırkçılık karşıtı ve siyahi çocukların eğitimine destek veren organizasyonlara da 4 Milyon Dolar bağışta bulunduğunu açıkladı.

 

Lego'nun instagram adresinden paylaşımı.

 


Daha Fazlasını Görmek İçin Tıklayınız

Tepkileriniz Nedir?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar