Neden Nobody's Looking İzlemeliyim?

Harika bir macera ve insan olmayı hatırlamak için.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Neden  Nobody’s Looking’i İzlemeliyim?

Sizi koruyan bir meleğin olduğuna inanıyor musunuz? Eğer inanıyorsanız, çok doğru bir yazıyı okumak üzeresiniz. Nobody’s Looking dizisi tam olarak bunu anlatıyor. Nasıl mı? Bizler onlara melek desek de onlar kendine “angelus” diyor. Gömlek giyip kırmızı kravat takıyorlar. Kanatları olmaz olur mu? Evet, kanatları var fakat uçamıyorlar. Üç yüz yıllık aradan son sizde ŞEF yeni bir angelus neden yarattı?

Hem de kurduğu sistem o kadar güzel işlerken. Dünyada düzen tam olarak oturmuşken, uzun yılların ardından dünyamıza bir angelus doğdu. Hem de yeni bir bakış açısıyla. Diğerleri gibi sitem içinde yozlaşmış değil, yeni doğan bir bebek gibi dünyayı bir bir sindiriyor.

Bu macera Uli’nin doğumuyla başlıyor. Doğar doğmaz kuralların varlığını sorgulamak sizce içgüdesel mi? Hayatın kısa yollarını ve dünya tarihini hızlıca okumuş olsaydınız, yine de sorgulamak ister miydiniz ? Yoksa kısayollarla günü kurtarmak ister miydiniz? Güvenli bölgeden adım atmak ya da yerinizde kalmak sizin elinizde ama Uli bu macerada sınırları aşıyor.

Kurallar basit ve net. İnsanları korumak ve rapor yazmak. Soru sormamak, ŞEF'in odasına girmemek. Peki, Uli ne yapıyor? İlk olarak, kuralların yazılı olduğu tahtayı düşürüyor. Orada yüzyıllardır var olan tahtayı daha doğar doğmaz düşürüyor. Daha sonra mı ? Merak, sorgulamanın ilk adımıdır. Koruyuculuk görevi atanır atanmaz, dünya ve yaşanılan adeletsizlikleri görüyor. İnsanlara yardım etmek, onları yine onlardan korumak bir angelusun temel görevidir. İnsanlar hem melek gibi hem de şeytan gibi. Çok dikkatsiz, unutkan ve fani. Tüm bunlara rağmen oldukça canlı ve eğlenceli. Uli’ye gözetmenlik yapmakla yükümlü Greta ve Chun ile eğlenceli bir macera başlıyor.

Hayatınızda sıkı sıkıya bağlı kaldığınız kuralların bir hamster tarafından yazılması, tüm kurallarınızı yıkar mıydı? Greta için kesinlikle bir yıkımdı… Şimdi insanların renkli dünyasına sıkı bir giriş oldu. Aşk, seks, tuvalet ve yemek yemek gibi insancıl tüm dürtüleri hissetmeye başladılar. Chun için yıllardır aşık olduğu kadına açılma vakti geldi. Ama beklenmeyen bu macerada her şey onların istediği gibi gitmedi. Her geçen tüylerini kaybetmeye başlayan Greta ve Chun, Uli’ye olan güvenini kaybetti. Hem de Uli sırılsıklam aşık olmuş insanların en güzel meleği Miriam ile çalkantılı bir aşk yaşarken.

Kuralları yıkma psikolojisi içinde cezayı da barındırır mı? İşte ceza geliyorum demez. Ya ŞEF artık her şeyi biliyorsa?

Yukarıda yazdıklarımı okurken bu ne saçmalıyor diyebilirsiniz. Eğlenceli bir hafta sonu için mutlaka zaman ayrılması gereken bir içerik: Nobody’s Looking.

Sorgulamak için

Eğlenmek için

Aşk için

İnsanlığımıza eleştirel bakabilmek için

Koruyucu meleklerimizin farkına varabilmek için

Evde canımızın sıkılmaması için zaman ayırıp izleyebiliriz.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar