UBER SADAKAT PROGRAMI

Uber'in yeni sadakat programı Uber Rewards'ın etkinliğini değerlendirin. Sizce Uber Rewards sadakat yaratmada başarılı olacak mı ?

UBER SADAKAT PROGRAMI
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Uber Sadakat Programı

 

Uber, ilk ödül programı Uber Rewards’ı  Mart ayında ABD’nin tüm müşterilerine sundu. Ancak daha önce Uber uygulamanızda Uber Rewards’ı görmemiş olsanız bile, kayıt olduğunuzda kendinizi Gold, Diamond veya Platinum kademesinde bulabilirsiniz. Bunun nedeni, ödül programının otomatik olarak son altı ayın tüm satın alımlarını içermesi.

 

Uber, ödül programının kullanıcı geri bildirimlerinden yola çıkarak geliştirildiğini açıkladı:

“Müşterilerimiz bize günlük harcamalarının geri dönüşünü görmek istediklerini, ayrıca fiyat tutarlılıklarının, zamanında olmalarının ve deneyimlerinin kalitesinin önemsemesini istediklerini söylediler. Dolayısıyla, bu geri bildirimleri, programın yararlarını tasarlarken göz önünde bulundurduk.”

 

Uber Rewards’a kaydolan herkes, kazandıkları her 500 puan için otomatik olarak Uber Nakit'te 5 $ kazanır. Kullanıcılar, Uber Eats (Uber’in yemek teslimatı uygulaması) veya Pool'da (Uber’in paylaşımlı yolculuk seçeneği) harcadıkları her dolar için bir puan kazanır; UberX, UberXL veya Select gibi kişiye özel yolculuk seçeneklerine harcanan her dolar için iki puan; ve Uber Black veya Black SUV gibi VIP seçeneklerine harcanan her bir dolar için üç puan.

Uber Cash avantajlarına ek olarak, Uber Rewards'da dört seviye vardır: Mavi; Altın; Elmas; ve platin. Kullanıcılar teşvik programının farklı kademelerine çıkmak için puan kazanabilirler. Uber Rewards, kademelerde yükseldikçe esnek iptaller, yüksek oy alan şoför gönderimi, destek temsilcilerinden daha hızlı yanıt alındığı öncelikli servis,  Uber Black’e upgrade imkânı veya öncelikli havaalanından alma işlemleri gibi özelliklere erişmeye olanak sağlar.

 

 

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar