Valeria Olsaydın Boşanır Mıydın? | Romanını Yazar Mıydın?

Valeria sen olsan ne yapardın?

Valeria Olsaydın Boşanır Mıydın? | Romanını Yazar Mıydın?
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Valeria Olsaydın Boşanır Mıydın? | Romanını Yazar Mıydın?

Valeria, işinde ve evliliğinde sorunlar yaşayan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Yazar olan Valeria, kariyerinde sorunlar yaşamaktadır. Ancak onun hayatındaki tek sorun da bu değildir. Kocası ile de sıkıntılı bir süreçten geçen Valeria, hayatını yoluna sokmak için ne yapması gerektiğini bilemez. Genç kadın bu süreçte en yakın arkadaşları olan Carmen, Lola ve Nerea'ya sığınır. Sevgi, dostluk, kıskançlık, sadakatsizlik, iş, aşk, gelecek hakkında gelgitler yaşayan Valeria ve arkadaşları, tüm zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çalışır.

Romanını Yazar Mıydın?

Her karakter kendi kurgusunda güzeldir. Bu karakter (Valeria)  evliliğinden sıkılmış ve başladığı birçok işi yarım bırakan bir karakterdir. Aile ilişkilerini süzerek geçmişi ile yaşamaktadır. Sahip olduğu tek bir hayal vardır. Yazar olmak. Bunun içinde her gün çalışmaktadır. Fakat hayat akarken her insan gibi fatura ödeme ve günlük harcamaları için gelir elde etme sorumluluğu vardır. 27 yaşında olan genç kadının cinsel yaşamı da beklediği gibi gitmemektedir. Evin geçimi için eşi sanatsal yönünü bırakarak sineme ve video işlerindeki düşük ya da sanatsal olmayan işleri kabul etmektedir. Tüm bunlar yaşanırken akıl karıştıran yakışıklı bir mimarda Valeria'yı sürekli takip etmekte ve her geçen gün ona adım adım yaklaşmaktadır.

Aklımıza gelen sorular:

Neden bu kadar erken evlendi?

Evlenirken aşık mıydı?

Evlilik aşkı bitirir mi?

Aşk biter mi?

Onu seven bir erkek varken cinsel yaşamlarının düzelmesi için yeterince çabaladılar mı?

Yazar olmak için gerekli yetenek onda var mı?

Sen Olsan?

Sen olsaydın ne yapardın?

#benolsam romanımı yazma ve başka bir adla yayınlanması gerekse bile buna razı gelirdim ve yayınlardım. Diziyi izlerken yaşıtım bir kadının yolculuğuna eşlik etmek beni çok etkiledi. Ne kadar seks komedisi olarak ele alınmış olsa da bence kadınlar özelinde derin anlamları taşımakta. Birçok kişi sevilmek ve güvenmek ister. Ama bu ilişkiler için sadece bir basamak. Diğer adımda sağlıklı bir iletişim ve içimizde aktif bir aşk isteriz. Eşiyle kesinlikle uyumsuz bir çiftti. 22 yaşında ailesinden uzaklaşmak isteyen genç bir kız olarak evden uzaklaşma yolu olarak evlilik seçmiş olabilir. Artık büyüdü ve yeniden seçimler yapma hakkı olduğuna inanıyorum. Bu yüzden yeni macerasını içten içe destekliyorum. Söylemeden yapamayacağım diğer bir şey ise Sergio (Valeria'nın eşi) karakterini gerçekten ayrı sevdim. Olgunluğu ve özgünlüğü benim için çok çekici. Onun da bu bu mutsuz evlilikte sıkışmasını değil, sanatı ile aşk yaşamasını isterim.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar